Blog

Co nového u nás i na Slovácku

Rozmarýn je doslova mystickou rostlinou s velmi zajímavou mytologií. Jako první na světě získali z rozmarýnu esenciální olej Arabové a to v 9. století. Do severní Evropy, přes Alpy přenesly rozmarýn římské legie. Odtud se rozšířila prakticky do celého světa.

Léčivé účinky rozmarýnu vychází z vysokého obsahu vitamínů a minerálů, mezi které patří vitamín A, C, thiamin, riboflavin, kyselina listová, železo, hořčík, fosfor, zinek a měď. Čerstvý nebo sušený rozmarýn můžete přidat do polévek, sendvičů, salátů, dipů i čajů.

Psal se rok 1861, kdy se poprvé objevila písemná zmínka o elixíru lásky ze Slovácka, který byl vyráběn z rozmarýnu a slivovice. A pochitelně také dalších tradičních bylin, které mají v kombinaci s rozmarýnem velmi pozitivní vliv na každé manželství.Tento pradávný recept se nám v rámci aktivit Slovácko voní rozmarýnem podařilo zachránit, obnovit,...

Rozmarýn je odvěkým symbolem lásky a manželství. I proto je tak často rituální součastí krojů na Slovácku. I proto Slovácko voní rozmarýnem.

"Rozmarýnobraní" je v plném proudu. Cítíte tu úžasnou vůni?